logo

reklam

Rektör Adayları Belirlendi

mitun orbay

 

Üniversite İstikrar İstedi

Amasya Üniversitesinin 2015-2019 yıllarını kapsayan üçüncü dönem rektör adayı belirleme seçimi yapıldı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile birlikte Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde dekan yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Karahocagğil ile Kastamonu Üniversitesi’nde Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Küçük ile Prof. Dr. Telhat Özdoğan, Prof. Dr. Murat Gökdere ve Prof. Dr.Vahit Konar Amasya Üniversitesine rektörlüğü için Üniversite öğretim üyelerinden oy istedi.
Amasya Üniversitesi Rektörlüğü seçiminde 155 öğretim üyesi oy kullandı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay 153 öğretim üyesinden 122 öğretim üyesinin oyu ile birinci gelirken, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde dekan yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Karahocagğil 22 oy, Kastamonu Üniversitesi’nde Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Küçük 6 oy aldı. Diğer üç adaya ise birer oy çıktı.
Amasya Üniversitesinde iztikrarın devamı adına oy kullanan 122 öğretim üyesinin oyları ile birinci gelen Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay ile diğer altı aday Yükseköğretim Kuruluna bildirilecek. Yükseköğretim Kurulu tarafından mülakatlar ardından seçilecek üç aday, Cumhurbaşkanlığı Makamına sunulacak ve Cumhurbaşkanı Amasya Üniversitesinin üçüncü dönem rektörü atanacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle