logo

reklam
09 Ağustos 2019

Sarı; Amasya’ya sözümüz var

‘İşsizliği bitireceğiz’
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, hedefinin Gönül Belediyeciliği yaratmak olduğunu belirterek,” Biz projelerimizle ön plana çıkacağız. İddialı bir şekilde söylüyorum; Amasya’da işsizliği bitireceğiz. Belediye’de istihdam edecek işçi dahi bulmakta zorlanacağız” dedi.
Amasya’da Belediye’nin desteği ile birlikte üretim ve kazancın artacağını belirterek işsizliğin biteceğini belirten Sarı, Amasya’nın ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda atağa kalkacağını belirtti.
Mehmet Sarı, Amasya’ya bir sözümüz vardı, biz göreve geldiğimiz zaman işsizliğe çözüm bulacağımızı söyledik. Hamdolsun bugün yaptığımız toplu işe alımlarla bu borcumuzun önemli bir kısmını ödedik. Şimdi sıra özel sektörle buluşarak, Belediye desteği ile Amasya’ya kazandıracağımız yatırımlarla Amasya’da işsizliğe son vereceğiz.
Mehmet Sarı, Hep beraber üretip, birlikte kalkınacağız. Amasya’yı kişi başına düşen milli geliriyle Türkiye’nin en refah kentlerinden biri haline getireceğiz. Biz, marka kent Amasya’yı yaratacağız”
Sarı, Eylül ayının 1’i itibariyle yine personel alımı yapacağız. Bunun yanı sıra şehrimizde Türkiye’nin tanınmış firmalarından bir tanesi geldi. Yerini tutuk, 350 civarında kişi çalışacak. Bu kişileri de inşallah kendilerine biz temin edeceğiz. Şuanda fabrikanın iç düzenleri ile ilgileniyorlar. Türkiye’nin tanınmış firmalarından, her çocuğun ve her gencin adını biran da zikredeceği bir firma sağ olsun şehrimize yatırım yapıyor. Bu anlamda Amasya halkımıza verdiğimiz sözlerden biri olan işsizliğe paydos, işsizliğe son diye taahhüt ettiğimiz sözlerden birinin icrasına daha başlamış oluyoruz” diye konuştu.
Amasya Belediyesi, ihtiyaca binayen 29 tanesi çeşitli dallarda üniversite, 14 tanesi Meslek Yüksekokulu, 2 tanesi Sağlık lisesi, 40 tanesi normal lise, 9 tanesi ortaokul ve 15’i de ilkokul olmak üzere toplamda 114 personel ile sözleşme imzaladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle