logo

reklam

Sarı; Bizim davamız Amasya’dır

Sarı; Bizim davamız Amasya’dır
Biz memleketimizin hizmetkarıyız
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,Şehrimize sahip çıkmak, kimliğimize sahip çıkarak, gelecek nesillere aktarmanın tek yoludur” diyen Başkan Sarı, Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerle, gönüllere dokunduğumuz gibi seçim öncesi şehre vermiş olduğumuz söz 100 projemiz ve 25 vizyon projelerimiz ile gönüllere dokunacağız, üretime dokunacağız, istihdama dokunacağız, ekonomiye dokunacağız. Bizim davamız Amasya’dır, ülkemizdir, miletimizdir, milli birlik ve beraberliğimizdir. Bizim medeniyetimizde şehir, gönülle eş değerdir. Eğere gönüllere dokunmazsanız, gönül köprülere kurmazsanız, şehirden de Umrandan da hasbersizsiniz demektir.” dedi.
Amasya Kenti kendine has dokusu, ölçeği, yeşil ırmağı ile olan ilişkisi tarihi kökleri ve kentlilerinin kendine özel çeşitliliği ile Amasya’yı geleceğe bağlayan noktada. Amasya Belediyesinin “Yeşil Kent Meydan projesi 1” temeli atıldı.
Sarı; Vefa kenti Amasya, kendisine hizmet edeni bilir
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Şehir, ahenkli parçalardan oluşan bütündür. İnsan mekan ilişkisinin vazgeçilmesidir. Şehir, medeniyettir, ünsiyettir. Şenre ve insanlarına hizmet; muhabbet ve aidiyet şehri yönetlek, vizyon ve tecrübe ister. Şükürler olsun, o vizyon da tecrübede bizde var. Biz memleketimizin hizmetkarıyız. Memleket sevdalıları şehrine yatırım kazandırmanın heyecanı içindeyiz. Bizler şehrimizin değerine değer katacak, projelerimizi en iyi şekilde icra etmeye odaklandık. Çünki biliyoruzki, Vefa kenti Amasya, kendisine hizmet edeni bilir. Yapılan hizmetleri görür. Takdirini, boş üretenlerden değil, kendisine hizmet edenlerden yana kullanır.” dedi.
Günümüzün şehircilyik anlayışı, insan odaklı, sürdürülebilir şehircilik anlayışıdır. Merkeze insanı almamak, şehirciliğin en büyük düşmanıdır. dedi. Sarı, İstişare ve ortak akıl toplantılarıyla, şehrimizin ihtiyaçlarını tesbit edip, uygulama projelerimize kadar hazırladıklarını söyledi.
Amasya Belediyesinin “Yeşil Kent Meydan projesi 1” temel atma törine Amasya Valisi Dr. Osman Varol ile birlikte Amasya protokü ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.
Çevre dostu, kadına, yaşlıya ve engelliye yönelik hizmet verecek olan bir sosyal alarak tasarlanan “Yeşil Kent Amasya1” projesi toplamda 1845 metre karelik ve 900 metre karesi yeşil alandan oluşmakta. Bu proje kapsamında yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları; Amasya’nın simgesi olan elma ağaçları, ıhlamur, erguvan ve hazeran çiçekleri ile yapılacak. 220 metre kare alana sahip aşevi binası da projenin içinde yer almakta. Ayrıca yaşlı insanlarımızın dinlenebileceği, hizmet alabileceği alanlar da proje kapsamında tasarlanmış.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle