logo

reklam

Sarı; Planlama olmadan başarı olmaz

Sarı; Planlama olmadan başarı olmaz
Amasya Belediyesi halkın yüzünü güldüren hizmet ve yatırımlara imza atıyor. Daha hızlı, kaliteli ve etkin hizmet üretmek amacıyla sık sık kırsal mahalleleri ziyaret eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Halkımızın gözlerinin içinin gülmesi, bizleri de çok mutlu ediyor.” dedi. Sarı, “Durmadan, yorulmadan şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şehrin kentsel tasarım projesinin yenilenmesine katkı sağlamak adına, 19 Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Kentsel Tasarım Uzmanı ve Mimar Prof. Dr. Derya Oktay ve Dekan Yardımcısı Şehir Plancısı ve Kentsel Trafik Uzmanı Öğretim Üyesi Dr. Çağlar Koşun, şehre yapılacak kentsel tasarım projelerine katkı sağlayacak projeleri görüşmek üzere bir araya geldi.
Yerel yönetim anlayışlarının temelinde belediye ve vatandaş arasındaki mesafeyi olabildiğince kısaltmak olduğunu vurgulayan Başkan Sarı, “Projelerin merkezine insanımızı alarak ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla çalışmalarımıza yön veriyoruz. Şehrimizi modern, sağlıklı ve yaşanabilir bir şekilde gelecek nesillere el birliğiyle taşıyacağız. Burada bize yardımcı olacak en büyük unsur Amasya’da yaşamlarını sürdüren halkımızdır.” dedi.
Mahalle kültürüne önem verdiklerini de söyleyen başkman Sarı, Kentlerimizi daha yaşanılabilir kılacak projelerin geliştirilmesinde Üniversiteler ile çalışmak istiyoruz. Başarının yolu planlamadan geçiyor. Planlama olmadan başarının da olmayacağına dikkat çekerek, “Bu iş aşk, gönül işi.” dedi.
Sarı, “Bir şeyin kurgusu, kaygısı, planlaması olmazsa hiçbir rüzgar o gemiye yardımcı olmaz. Mutlaka bir hedefiniz olması lazım. Biz istiyoruz ki Amasya gelişmiş ülkelerin şehirleri gibi olsun, insanlar güzel gelirler kazansın, birbirine güven duysun, yaşadığı şehirde güvenlik sorunu olmasın, yaşadığı şehirde tartışma olmasın, yaşadığı şehirde her şeye kolay erişim olsun.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle