logo

reklam

Sarı; şehirnler meydanları ile anılır

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya’nın her alanda en iyi şekilde gelişimini sağlamak için yoğun olarak çalıştıklarını söyledi. Sarı, “Amasya’nın çağdaş kent kriterlerinde gelişimini sağlamak hedefiyle çalışıyoruz. Kent estetiğinin oluşturulmasındaki en önemli etkenlerden olan kent meydanlarıdır. Şehirlerin meydanlarıyla, parklarıyla anıldığını söylerken, “Atatürk anıt meydanı yeni görünümüne kavuşuyor, Amasya güzelleşiyor” dedi.
Başkan Sarı, “Kentlerin kültürünü, tarihini, mimarisini ve yaşam şeklini en iyi yansıtan yer Kent Meydanlarıdır. Çünkü Kent Meydanları bir şehrin ortak alanıdır. O kentte yaşayan insanların bir araya geldiği yerdir Kent Meydanları. ‘Kent Meydanı olmayan bir şehir salonsuz bir eve benzer’ demek yanlış olmaz.Dünya’nın önde gelen şehirlerine baktığımızda dikkatleri ilk olarak Kent Meydanları çekiyor.” dedi.
Amasya’yı bir bütün olarak ele alıyoruz. O mahalle, bu mahalle ayrımı yapmıyoruz. Yol kavşak, yeşillendirme, ağaçlandırma ve gül dikimi açısından açık müze diyoruz, bütün şehri ele alıyoruz. Bunu da büyük bir hızla devam ettiriyoruz. Yaptığımız yatırımlar 100 bin nüfuslu bir şehirde fersah fersah ileride bir belediyeyiz. Amasya’da kötü en küçük bir yer olmasın istiyoruz. Bütün gayretimizle de bunun çabası içerisindeyiz. İyi gidiyor, Amasya güzelleşiyor. Şehirde’de yaptığımız çalışmalarla Amasya tarihi dokusunu bozmadan modern olacak.” dedi.
Amasya Belediyesi, yaptığı çalışmalarla Yavuz Selim Meydanı Atatürk Meydanı’nı güzelleştiriyor. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Yaptıklarımız hayretle izleniyor. Amasya’da yaşanan değişim, bazılarının hayalini bile kuramadıkları boyuttadır. Devraldığımız bayrağı daha yükseklere çıkarmayı hedefliyoruz. Çalışan, hizmet üreten, vatandaşıyla kucaklaşan, Amasya’ya yeni bir çehre kazandıran bir yönetim haline getirdik. Halkla bütünleşen ve ortak akıl belediyecilik anlayışıyla şehrimizi tanıştırdık. Amasya’da yaşamını sürdüren vatandaşlarla el ele verdik, gelişen, değişen, büyüyen güçlü bir Amasya inşa ediyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle