logo

reklam
26 Ağustos 2019

Sarı; turizm potansiyeli canlanıyor

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Turizm Derneği yönetim ve üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya turizm hareketliliğinin, her geçen gün arttığını belirterek, Amasya’nın turizm bakımından güçlü bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Turizm sektörü birçok sektöre lokomotiflik yapan bir sektördür. Turizm faaliyetlerini ne kadar geliştirirsek ilimizin diğer sektörleri de payını alır. Sonuçları ekonomik gelişmelere katkıda bulunur.” dedi. Sarı, Amasya’da tüm tarafların içinde bulunduğu, ortak akıl ile hareket eden, profesyonel ekibi ve bütçesiyle birçok başarılara hep birlikte imza atılacaktır” dedi.
Kendisininide bir turizimci olduğunu belirten Başkan Sarı, Turizmin ekonomik büyüme ve kalkınmada etkili bir sektör olarak önemi gitgide artıyor. Birçok ülke yıllardır bu gerçeği fark edip turizme ciddi yatırımlar yapıyor. Hatta bazı ülkeler, turizm potansiyelleri olmamasına rağmen bölgelerini bir turizm merkezi haline getirmek için çalışıyorlar. Biz hem ülke hem de yaşadığımız şehir Amasya olarak çok şanslıyız. Çünkü ciddi bir turizm potansiyeline sahibiz. Dünyada pek çok örnekte olduğu gibi şehirlerin bazı yapılarıyla anıldığını görüyoruz. Amasya’da da buna özgü, turizmine katkı sağlayacak kimlikli yapılar üretebiliriz. Amasya Belediyesinin Yerel yönetim olarak, turizmcilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımız hep birlikte şehrimizin gelişimi için elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.
Duran; “Doğru bir yol haritasıyla turizm hedeflerine ulaşılabilir”
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran ise, Amasya’nın doğru planlama ve doğru bir yol haritasıyla turizmde hedeflerine ulaşabileceğine dikkati çekerken, “Kuvvetli tarih turizmi özelliğinin yanında doğa, kültür ve sağlık turizmi açısından da birçok özelliği barındıran şehrimiz, tüm bu unsurları entegre bir şekilde değerlendirirse turizm anlamında bir merkez konumunda olacaktır” şeklinde konuştu

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle