logo

reklam

Sarı; yatırım seferberliği başlatıyoruz

Amasya Belediye Başkanı MeHmet Sarı
yatırım seferberliği başlatıyoruz
Amasya Belediye Başkanı MeHmet Sarı, “Amasya’da önümüzde günlerde çok güzel şeyler olacağına ben inanıyorum, çünkü ben önce yapacağım işleri hayal ediyorum. Hayallerimi arkadaşlarımla paylaşıyorum. Paylaştığımız hayalleri de projeye dönüştürüp Amasya’ya yatırım seferberliği başlatıyoruz.” dedi. Sarı, Amasya 31 Mart’da görevini yaptı. Bundan sonra Amasya’yı dünya şehri yapmak ve insanlığın hizmetine sunmak için Amasya bu görevi bize verdi. Amasya’yı tanımak lazım. Amasya’yı yaşamak lazım. Amasya’nın tarihi bir geçmişi var. Amasya’nın da bir geleceği var. Bunları düşünürken eş değerli düşünmek lazım. Hem geriye döneceksin, hem ileriye dönük düşüneceksin.” dedi.
Başkan Sarı, Çorum Hitit Üniversitesi’nden Prof. Dr. Faruk Yamaner, 30 akademisyen ve 20 Tur operatörü ile bir araya geldi. Amasya turizmini ve geleceğe dönük projeler hakkında bilgi alış verişinde bulundular.
Amasya Belediye Başkanı mehmet Sarı, Amasya’da attığınız her adımda ayrı bir döneme ait eser ile karşı karşıya gelirsiniz. 5 dakika yürürsünüz Selçuklu eseri, 5 dakika yürürsünüz Roma eseri, 5 dakika yürürsünüz Osmanlı eseri çıkar. Amasya gibi tarihi zenginlikleri ile iç içe bir başka yer görmeniz mümkün değildir.” dedi.
Turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanların ve toplumların birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve dünya çapında barışın sağlanmasında da etkin bir araç olduğunu belirten Sarı, Amasya Belediyesi olarak biz de bu alanda kentimizin pazar payını artırmak ve dünya çapında bir Türk markası yaratmak amacıyla Amasya’nın tanıtımı ve turistik değerinin yükseltilmesi çalışmalarına büyük önem vereceğiz. Tarihi ve kültürel değerlerimizi de insanlığın hizmetine sunmak ve turizm çeşitliliğini çoğaltarak özellikle kültür, doğa ve tarih alanlarında da bir atılımı gerçekleştirmek hedefindeyiz.
Bu belirlenen hedefler doğrultusunda, turizmi ekonomimizin en verimli sektörlerinden birisi haline getirmek için Amasya’mızın doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak plânlı ve sürdürülebilir bir kalkınma anlayışıyla çalışıyoruz.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle