logo

reklam

Seçmen Kağıtları Muhtarlıklarda

YSK Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart 2019 yerel seçim takvimi işlemeye devam ediyor. Siyasi partiler belediye başkan adaylarını belirleyip YSK’ya listeyi iletti. YSK da partilerin oy pusulasındaki yerlerini belirledi. Seçmen bilgi kağıtları da 28 Şubat Perşembe gününden itibaren dağıtılmaya başlandı.
Seçmen kağıtları, Türkiye genelinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından muhtarlıklara gönderildi. Muhtarlıklar ise vatandaşlara seçmen bilgi kağıtlarını dağıtmaya başladılar.
Seçmen kağıdı ulaşmayan ve bir şekilde kaybedenler, oy kullanıp kullanamayacakları konusunda soru işaretleri yaşıyor. Peki, seçmen kağıdı olmadan oy kullanılabiliyor mu? Seçmen bilgi kağıtları olmadan da YSK seçmen sorgulama sayfasıyla oy kullanılacak adres ve sandık öğrenilebiliyor. Oy kullanma anında TC kimlik numaralı bir kimlik belgesi yeterli. Seçmen bilgi kâğıdı kendisine ulaşmayan seçmenler, YSK’nın internet sayfasından “Nerede Oy Kullanacağım” bölümünden sorgulama yaparak Seçmen Bilgi Kağıdının dökümünü alabilirler. Seçmenler nerede oy kullanacağını öğrenmek için YSK’nın internet sitesi üzerinden hangi okulda oyunu kullanacağını öğreniyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle