logo

reklam

Şehir Kimliği Çalıştayı düzenledi

Çalıştayda, Amasya’nın tarihi kültürel varlıkları ve maddi, manevi değerleri korunarak; yeniden inşa ve imar sürecinde nasıl bir gelecek vizyonunun benimsenmesi gerektiği, değişim-gelişim süreçlerinde oluşan fırsat ve tehditlerin neler olduğu ve nasıl değerlendirileceği müzakere edildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇSB) ile Amasya Belediyesi ortaklaşa Şehir Kimliği Çalıştayı düzenledi. Çalıştaya, Vali Vekili Ferhat Burakgazi, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, ÇŞB Sempozyum ve Çalıştaylar Heyeti Başkan Yardımcısı Rahmi Şen, çok sayıda bürokrat, iş adamı, sivil toplum temsilcisi, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.
Çalıştayda Amasya’nın tarihi kültürel varlıkları ve maddi, manevi değerleri korunarak; yeniden inşa ve imar sürecinde nasıl bir gelecek vizyonunun benimsenmesi gerektiği, değişim-gelişim süreçlerinde oluşan fırsat ve tehditlerin neler olduğu ve nasıl değerlendirileceği müzakere edildi.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir; Yaklaşık 1 ay önce gerçekleşen Çalıştayın tanıtım toplantısına ve bugün gerçekleşen Amasya Şehir Kimliği Çalıştayına yüksek katılımdan dolayı katılımcılara teşekkür etti. Şehrin sorunlarının ve çözüm önerilerin  ilçesiyle, kırsalıyla bir bütün olarak ele alındığına değinen Başkan Özdemir, Çalıştaydan beklentisinin yüksek olduğunu vurguladı.
Vali Vekili Ferhat Burakgazi ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Amasya Şehir Kimliği Çalıştayımızın ikinci oturumunda, ilimizin yetkilileri ve Amasya’ya gönül verenler olarak bir araya gelmiş bulunmaktayız. Cazibe merkezi ve marka şehir Amasya’yı hep birlikte daha ileri noktalara taşıyabileceğimize olan inancımı sizlere ifade etmek istiyorum. Bu güzide topluluğun bir araya gelmesinde büyük emekleri olan herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyor, buradan çıkacak sonuçların Amasya’ya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”
Program kapsamında daha sonra akademisyenler tarafından Amasya’nın tarihi ve kültürel yapısı ve bu yapının gelişen şehir hayatına entegre edilebilmesi için yapılması gereken çalışmalara ilişkin bilgiler verildi. Katılımcıların sorularının cevaplandırılması ve görüş alış verişinde bulunulmasının ardından Amasya Şehir Kimliği Çalıştayı  değerlendirmelerle birlikte sona erdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle