logo

reklam

Şehit Ailesine “Şehadet Beratı” Verildi

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı’nın Berat ve Onur Belgesi Ailesine Teslim Edildi.
Diyarbakır ili Dicle ilçesi kırsalında Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nca bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülmekte olan operasyonda, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu vatan ve bayrak uğruna şehit düşen andarma Uzman Çavuş Kadir Çakı’nın şehitlik beratı ve onur belgesi, Amasya’nın Beldağı köyünde yaşayan ailesine verildi.
Şehitlik beratı ve onur belgesi, şehidin babası Bekir Çakı ile birlikte annesi Behiye Çakı, eşi Hanife çakı ve oğlu Alparslan Çakı’ya vali Dr. Osman Varol tarafından teslim edildi. Kur’an-ı Kerim okunan ve dua edilen ziyarette duygulu anlar yaşandı.
Vali Varol, şehit Kadir Çakı’yı asla unutmayacaklarını belirterek, “Sizin evladınız artık devletimizin de evladı oldu. Bu şehitlik beratını sizlere takdim ediyorum.” dedi.
Vali Varol, şehidin geride bıraktığı ailesinin en değerli emanetleri olduğunu vurgulayarak, “Mustafa’mız vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Gösterdiği yiğitlik ve cesaretle Türk milletinin varlığının, birlik ve beraberliğinin, vatan sevgisinin ölümsüz sembolü olarak hatırası sonsuza kadar kalbimizde yaşayacaktır.” ifadesini kullandı.
Vali Varol’un şehit Çakı’nın beratlık ve onur belgesi teslim ziyaretine İl Jandarma Komutanı Selami Akşit eşlik etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle