logo

reklam

Şeker’den Çiftçiye Müjde

Şeker’den Çiftçiye Müjde
Pancar Üreticisinin Yüzü Güldü
Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, 2019/2020 kampanya dönemi pancar ekimlerini tamamladıklarını belirterek, 4 il 10 bölge 231 köy ve 3 bin 800 çiftçi tarafından pancar ekimi sorunsuzca tamamlamıştır. Çiftçilerimize ekim dönemi süresince 1 milyon 200 binTL tutarında ekim avansı nakit olarak ödenmiş olup ayrıca bu dönemde 12 milyon 250 bin TL tutarında gübre ve 2 milyon 200 bin TL tutarında muhtelif cins Şeker Pancarı Tohumu dağıtımı gerçekleştirildiğini söyledi.
Amasya Şeker Fabrikası, Ramazan Bayramı öncesi çiftçisine avans ödemesi yapıyor. Ramazan Bayramı öncesi 12.5 milyonu nakdi avans, 1.1 milyonu şeker avansı olmak üzere toplam 13.6 Milyon liralık avansla üreticinin yüzünü güldürdü.
Çiftçilerimizin içinde bulunduğumuz şu mübarek ayda nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için 12.5 milyon TL tutarındaki çapa avansı dağıtımı çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandığını belirten Saatcı, “çiftçilerimize SMS yolu ile alacakları avans miktarı ayrıca bilgi olarak verilmektedir. Ramazan Bayramı öncesi avans dağıtımı tamamlanacaktır. Böylece mayıs ayı sonu itibari ile dağıtılan ve dağıtılacak avansların toplam değeri yaklaşık 30 milyon TL olacaktır” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle