logo

reklam

SGK Amasya il Müdürü Nuncan Yurt Şenel “Vatandaşımızın her zaman yanındayız”

nurcuhan yşurt şenelİyiki SGK Var…
SGK Amasya il Müdürü Nuncan Yurt Şenel
“Vatandaşımızın her zaman yanındayız”
Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Amasya il Müdürü Nuncan Yurt Şenel, Amacımız, sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi, SGK’nın kamuoyunda tanıtılması ve toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşturmaktır” diyerek “Vatandaşımızın her zaman yanındayız” dedi.
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri ile kurumsal yapıyı güçlendirmeyi, toplumun her kesiminde kabul gören sosyal güvenlik bilincini oluşturmayı ve vatandaşları doğrudan bilgilendirerek bir toplumsal aidiyet oluşturmayı hedeflediklerini belirten SGK Amasya il Müdürü Nuncan Yurt Şenel, “1 Kasım seçimlerinin ardından 64. Hükümet eylem planında yer alan hususlar ve sürecin devamında yapılan tespitler ışığında vatandaşlarımız lehine birçok iyileştirme yapıldı. Kurumumuz adına son dönemde; gençlerimizi, öğrencilerimizi, hanımlarımızı, özellikle çalışma hayatındaki hanımlarımızı, emeklilerimizi ve tüm sigortalılarımızı doğrudan ilgilendiren çok değerli iyileştirmeler yapıldı.” dedi.
İl Müdürlüğü, kurumun taşra teşkilatını oluşturduğunu kaydeden Nurcan Yurt Şenel, “Vatandaşlarımız için yerinden çözüm hizmetleri sunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, özellikle bir Sosyal Güvenlik Haftasında, geleceğimizin teminatı gençlerimize müjdeler vermekten son derece memnun olduğunu belirterek, “Tüm gençlerimizin 25 yaşına kadar olan Genel sağlık Sigortası(GSS) prim borçlarının tamamını siliyoruz” dedi.
Nurcan Yurt Şenel, Lisede öğrenim gören gençlerimize, öğrenimlerine devam etmek ve bakmakla yükümlü sigortalı velileri olmak kaydıyla 20 yaşına kadar sosyal güvenlik hakkı tanınmaktaydı. Yapılan düzenleme ile gençlerimize, bakmakla yükümlü sigortalı velileri olup olmadığına bakılmaksızın, erken mezuniyetleri durumunda 20 yaşını geçmemek kaydıyla ilave iki yıl daha sosyal güvenlik hakkı getirildi. Örneğin, gencimiz liseden 18 yaşında mezun olduğunda 20 yaşına kadar, 17 yaşında mezun olduğunda 19 yaşına kadar sosyal güvenceli olacaktır. Aynı şekilde, daha önceki uygulamalarda üniversitede öğrenim gören gençlerimize, öğrenimleri devam etmek ve bakmakla yükümlü sigortalı velileri olmak kaydıyla 25 yaşına kadar sosyal güvenlik hakkı tanınmaktaydı. Yapılan düzenleme ile gençlerimize, bakmakla yükümlü sigortalı velileri olup olmadığına bakılmaksızın, erken mezuniyetleri durumunda 25 yaşını geçmemek kaydıyla ilave iki yıl daha sosyal güvenlik hakkı getirildi. Gençlerimize sunulan kolaylıklar bununla da sınırlı kalmadı. Tüm gençlerimizin 25 yaşına kadar olan genel sağlık sigortası prim borçlarının tamamını siliyoruz. Yönetmelik çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından, yaklaşık 3,5 milyon gencimizin yaklaşık 4 milyar TL borcunu tamamen siliyoruz” dedi.
Sosyal Güvenlik Kurumu artık nereden nereye geldiği tartışmalarını bir kenara bırakmış ve reformlara odaklandığını kaydeden SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Katettiğimiz mesafelerle övünmek yerine bu husustaki takdiri vatandaşlarımıza bırakan bir yönetim anlayışı ile hep daha iyisini sağlamanın gayretinde olacağız. Özellikle, reformcu karakteri ile Kurumumuza ve Bakanlığımıza yeni bir soluk kazandıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın imzası ile yapacağımız iyileştirmeler yarının Sosyal Güvence Modelinin temellerini oluşturacaktır. Sosyal Güvenlikte ikinci faz çalışmaları ile çalışanlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza Sosyal Güvenlik Haftalarımızda müjdeler vermeye devam edeceklerini belirterek, Bu vesileyle bir kez daha, başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Süleyman Soylu, Kurum Başkanımız Dr. Mehmet Selim Bağlı ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle