logo

reklam

Simite zam yolda!

Simit malzemelerine gelen zamların önümüzdeki dönemde simit fiyatlarına yansıması bekleniliyor, Piyasadaki susam sıkıntısı simitçileri düşündürüyor.
Ekonomideki sıkıntılar vatandaşa zam olarak yansımaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl %25 zamlanan simite bu sene de %15 zam kapıda.
Geçen sene yüzde 25 zam yapılarak önce 1 lira 25 kuruştan satılan, daha sonra kısa süre sonra gelen zamla 1 lira 50 kuruştan satılan simide zam yolda. Yapılmak istenen yüzde 25 zam onaylandığı taktirde simit 1 lira 502 kuruştan 12 lira’ya satılacak.
Elektrik, doğalgaz, su ve çaya peş peşe yapılan zamların ardından simide de zam geliyor. Esnaf yüzde 25 oranında zam talep edecek. Bir sene önce iki zamla 1 lira 50 kuruşa yükselen simit yeniden zamlanıyor. Maliyetlerin artması ve her kaleme ardı ardına zam gelmesi nedeniyle esnaf sıkıntıda. Esnaf kar yapmadığı ve zarar ettiği gerekçesiyle yüzde 25 oranında zam talep edecek. Kararın ardından fiyat 1 lira’ya yükselecek. Esnaf Odalarının görüşmeleri sonrasında karar netleşecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle