logo

reklam

Tarım’a Destek 50 Milyon Avro

Tarım’a Destek 50 Milyon Avro
Başvuru 2 Ocak’da Başlıyacak, 31 Ocak’da Son Bulacak
Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 25 Kasım 2019 tarihinde Sekizinci Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Amasya ile birlikte 42 ilin içerisinde bulunduğu başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Amasya İl Koordinatörlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’ndan olacağı belirtilen açıklamada; “Kamu Katkısı” olarak adlandırılan bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır. dendi.
Bu “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinden yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin başvurular kabul edileceği kaydedilen açıklamada;
Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar içerisinde Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasında destek oranının yüzde 40-50 olacak ve bu fona ayrılan bütçenin ise 50 milyon avro olduğu belirtildi. Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması’nı kapsadığı açıklandı.
Başvuruların 2 Ocak 2020 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacağı ve Online Proje Başvuru Sistemi 28.01.2020 tarihi saat 21:00’da kapatılacağı belirtilen açıklamada, Başvuruların son teslim tarihi 31.01.2020, saat 18:00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle