logo

reklam

Tarıma Sera Desteği

İl Tarım Müdürlüğü, İl Özel İdaresi kanalıyla uygulamış olduğu projelerden bir tanesini daha hayata geçirdi.
İl Özel İdaresi tarafından finanse edilen Tarımsal Destekleme Projeleri, Yüksek Bağ Sistemi ve Sera Malzemeleri Dağıtım töreni yapıldı.
Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, Amasya’da en önemli sektör tarım sektörüdür. İlimizde 150 bine yakın insan geçimini tarımdan sağlamaktadır. Devletimiz çiftçilerimizin gelir seviyesini yükseltmek, üretim miktarını ve kalitesini arttırmak için çeşitli projelerle katkılar sağlamaktadır. Gerek meyveciliği, sebzeciliği geliştirme, gerekse üretimi arttırmak adına İl Özel İdaremiz tarafından desteklemeler yapılmaktadır. Uygulanan sera projeleriyle ürün çeşitliği ve miktarları da artacaktır. Nihayetinde amacımız ürünlerimizi sadece iç piyasa değil, dış piyasaya da sunmaktır. Bu kapsamda baharla birlikte çiftçilerimize, bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum.” dedi.
Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıttır, Amasya kırsalında tarımsal potansiyelinin güçlendirilmesi ve tarımın çeşitlendirilmesiyle ilgili projelere devam ediyoruz. Projeler yüzde 25 vatandaş katkı paylı kalan bedeli ise, hibe olarak uygulanmaktadır. Tarım arazisi güçlü olan bölgelerimizde sera, sertifikalı tohum kullanımını gibi tarımsal potansiyeli arttıracak projeleri yoğun bir şekilde destekliyoruz. Özel idare olarak vatandaşlarımızın sadece alt yapı sorunlarını gidermiyoruz. Onların bulundukları bölgede geçimlerini sağlayacak projelerde üretiyoruz. Böylelikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik durumlarını güçlenmesine katkı yapıyoruz.” dedi.
İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman Gültekin projenin detayları hakkında birer konuşma yaptılar.
Çiftçilere sera teslimi yapıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle