logo

reklam

TBBB Av. Metin Feyzioğlu Kamu yararı dosyalar önceliklidir

amasya barosuTürkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, MHP’nin kongre sürecini değerlendirerek, “Kamu yararı bu dosyanın öncelikli görülmesini emrediyor. Bunda hiçbir tartışma yok. dedi.
Yargıtay’ın kapısına Mayıs’ta bir ara karar veririz diye bir yazı asıp işte üç sayfalık bir kararı halen temyiz en tetkik edip bitirmemesini biz anlamıyoruz. İşin esasına giremeyiz. Ama bildiğimiz şu Yargıtay’ın elinde toplumda milyonlarca insanı ilgilendiren bir dosya var olduğunu belirterek, Kamu yararı bu dosyanın öncelikli görülmesini emrediyor. Bunda hiçbir tartışma yok. Dosya dediğiniz üç sayfalık bir karar, gerçekten üç sayfalık bir karar bunun dışında da çokta incelenecek bir tarafı yok, sayıları karşılaştıracak. Kararı verecek. Tosya ve Gemerek’teki mahkemelerin verdiği kararları da değerlendiren Feyzioğlu, “Onlar HMK’ya aykırı, bir dava açıldıysa eğer, yürümekte ise davanın açıldığı mahkeme dışındaki mahkemelerin tedbir kararı vermesi mümkün değil, dolayısıyla orada yanlışlık var. Yargıtay’ın burada bir an önce bu kararı vermesi lazım. Aslında Kurultaya götürecek çağrı heyetinin kurultay için verdiği tarihten önce bu kararı Yargıtay’ın vermesi gerekirdi” dedi.
Amasya Barosu tarafından meslekte 25 ve 40 yılını doldurmuş avukatlara plaketleri düzenlenen törenle Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu tarafından verildi.
Törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkan yardımcısı Av. Berra Besler, Türkiye Barolar Birliği Başdanışmanı Zafer Köken, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Adalet Komisyonu Başkanı Cem Boztaş, Çorum, Tokat ve Giresun Barolarının başkanları ve avukatlar katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle