logo

reklam

Terörist avı sürüyor

Terörist avı sürüyor
Güvenlik güçleri, terör koridoru oluşturulmasına fırsat vermiyor
Türkiye’nin barış, huzur ve güvenliğini bozmak için sivilleri, çocukları ve bebekleri dahi hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik yurt içi ve dışında düzenlenen operasyonlardan kaçan terör örgütlerinin karadnezi bölgesine geçiş güzergahı olarak kullandıkları Amasya ve bölgede güvenlik güçleri dağ teped demeden terörist avında.
Amasya İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde olması faaliyetlerinin tespit edilmesi amacıyla; Amasya İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü emrinde görevli personel tarafından İl Merkez ve Taşova ilçelerinde önceki dönemlerde terör örgütü mensuplarınca geçiş barınma ve üslenme amacıyla kullanılan arazi kesimlerinde olası terör örgütü faaliyetlerini engellemek amacıyla arazi arama/tarama faaliyeti icra ediliyor.
Bölgede, Jandarma Özel Hareket ekiplerinin yanı sıra Jandarma’nın en seçkin askerlerinden oluşan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na (JÖAK) bağlı Jandarma Özel Operasyon (JÖPER) timleri de sahaya inerek ormanlık alanda dağ- taş demeden iz sürüp teröristleri aramaya başladı.
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Amasya ve bölgede PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede yürütülen geniş çaplı operasyonlar devam ediyor.
Özel ekiplerin yanı sıra bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ve jandarmanın özel harekat timleri de dağlık ve ormanlık alanda kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için zor şartlarda araziyi karış karış tarayarak arayışlarını sürdürüyor.

VATANDAŞLAR UYARILDI
Öte yandan zırhlı araçların konuşlandırıldığı birçok yayla geçiş güzergâhında ekipler kontrollerini sürdürürken, bölgede yaşayan vatandaşlara da özelle ormanlık alanda bulunmamaları, bulunmaları gerektirdiği takdirde de güvenlik güçlerine bilgi vermeleri konusunda uyarılar tekrarlandı. Yetkililer, bölgede hasad dönemi başlamasıyla köylerine gidiş ve dönüşlerinde vatandaşlara da terk edecekleri yayla evlerinde erzak ve yiyecek bırakmamaları konusundaki uyarılarını yineledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle