logo

reklam

Tersakan Kurtarılıyor!

tersakan-kurtuluyorTersakan Kurtarılıyor!
Amasya Valisi Salih Işık
“Temiz ve Sağlıklı bir çevre temel bir insanlık hakkıdır”
Amasya’nın en büyük çevre sorunu olarak görüken kanayan yarası ‘Terakan Çayı” masa yatırıldı.
Amasya’nın hayat kaynağı olan yeşilırmak nehri ile birlikte Yeşilırmak nehrinin bir kolu olan Tersakan çayının nereden geldiği ve muhteviyatı bilinmeyen atık suların belirlenmesi ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi konusunda Amasya valisi Salih Işık Başkanlığında geniş çaplı bir toplantı yapıldı.
Amasyalıların sağlığını tehdit eden, hatta kanser vakalarına da yol açan Tersakan çayının kirliliğinin çevreye ve insanlığa verdiği zararların sıfıra düşürülmesi adına Amasya valisi Salih Işık, geniş katılımlı bir toplantı ya;arak, Tersakan sorununun tamamen çözüme kavuşması konusunda ilgili kurumları ve kuruluşları uyardı.
Vali Salih Işık, insan sağlığı için çevrenin temiz tutulması gerektiğini belirterek, “Temiz ve Sağlıklı bir çevre temel bir insanlık hakkıdır” dedi.
Vali Işık, Amasya doğal ve tarihi güzelikleri ile dünyanın nadir illerinden biridir. Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak adına tüm bireyler olarak, değişen ve gelişen dünyada temiz ve sağlıklı çevre için üstümüze düşen gerekli sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. dedi.
Vali Salih Işık, “Uzun zamandır süregelen Tersakan çayının kirliliği konusunda gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde yapılıp, ortaya çıkan pis koku ve çevresel kirliliğin önüne geçileceğini belirtirken, ilgili kurumlarımızca konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir.” dedi.
Vali Salih Işık başkanlığında gerçekleşen Yeşilırmak ve Tersakan çayı çevre sorunlarının değerlendirildiği toplantıya Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun, Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanı Bülent Selek, Teknik Araştırma ve Kalite Kontrol Dairesi Başkanı Mahir Özcan, DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve diğer ilgililer katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle