logo

reklam

Toprak Özel İdareyle bereketleniyor

Amasya İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce uygulanan çalışmalar kapsamında; Mercimek köyünde 3,5 km’lik sulama hattının bir kısmı beton kanallar vasıtasıyla bir kısmı ise kapalı sistemden oluşacak şekilde tamamlanarak bölge çiftcisinin hizmetine sunuldu.
Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar, Amacımız, tarih boyunca koruduğumuz cazibe merkezi olma özelliğimizi yeniden canlandırmak. Bununla beraber Amasya’yı tarım alanında önemli bir merkez üssü yapmak istiyoruz. Amasya’da her türlü meyve ve sebzede Amasya’nın önemli bir potansiyeli var. dedi.
Tarımda kalite ve çeşitliliğin artırılması için altyapıya büyük önem verdiklerini kaydeden Erdin Acar, toprağın suyla buluşmasıyla birlikte bölgedeki tarım potansiyelinin daha da artacağını belirterek, sulama göleti ve tesisin hayırlı olmasını diledi.
İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından yaptırılan Taşova Mercimek köyünde yaptırılan azibeli sulama sistemi ile birlikte, sulu tarım yapılan bölgede minimum su kaybı ile daha hızlı bir şekilde suyun sulama sahasına ulaşması sağlanarak iş kapsamında 400 dekar ilave hat ile birlikte toplam 2000 dekarlık toprağın sulanması sağlandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle