logo

reklam

Trafikde Bilinçleniyoruz

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla ülke genelinde 81 ilde eș zamanlı “Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması Kampanyası” Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Müdürlüğü’nün etkinlikleri büyük ilgi görüyor.
Yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Müdürlüğü iş birliğinde etkinlikler devam ediyor.
Amasya valisi Dr. Osman Varol, “Devlet trafik kazalarının önlenmesi için hem eylem yapar hem de gereğini yapar. Her şey ceza değil.” dedi.
Varol, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı başlattığı yaya öncelikli trafik uygulamasının, trafiği ve insan hayatını önemseyenleri bir araya getirdiğine işaret etti.
VATANDAŞIN İLGİSİ ÇEKİLDİ

75. Yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Bayezit İlkokulu önünde düzenlenen etkinlikte, ilkokul öğrencileri yaya geçidinden yolun karşısına geçerken bu sırada trafiği durduran polis ekipleri, ses sistemiyle kaza anında bir aracın çıkardığı fren sesine benzer ses çıkardı.
Sesin ardından öğrenciler, kendilerini araç çarpmış gibi yere bıraktı. Daha sonra kalkan öğrenciler, kendini izleyen sürücülere trafikle ilgili broşür ve çeşitli materyaller verdi.
Etkinlik, yaya geçidinde öğrencilerin farkındalık için şarkılar söyleyip polis memurlarıyla müzik eşliğinde eğlenmesinin ardından son buldu.
VATANDAŞ MEMNUN
Vatandaşlar ise, “Bizim de bu bilinci Türkiye’de olduğu gibi Amasya’da da yerleştirmemiz gerekiyor. Bu tabii aileden ve okuldan başlayarak eğitimle olacak bir şey. Sonuçta insan hayatı her şeyden önde gelir. Bu nedenle böylesi insan merkezli yönetim anlayışını hepimiz arzu ediyoruz. Amasya halkı olarak bu çalışmalara gönülden destek veriyoruz.” şeklinde konuştular.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle