logo

reklam

Turizm’in gelişmesi için

Turizm’in gelişmesi için
Turizm Acente İşletmeleriyle buluşuldu
Amasya’nın yüksek katma değer üreten vazgeçilmez bir destinasyon haline gelmesi amacıyla Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi, Amasya TSO ve OKA iş birliğiyle İzmirli seyahat acenteleri ile Amasyalı turizm işletmelerini bir araya getiren ve Amasya’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesi görüşüldü.
Amasya Dr. Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, TÜRSAB Ege Bölge Temsil Kurulu Başkanı Osman Tolga Gencer, Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, diğer yetkililer, İzmirli turizm acenteleri ve Amasyalı turizm işletmeleri katıldı.
Kırlmangıç; Amasya dünyanın sayılı müze kentlerindendir
Amasya’nın turizmde hedefleri ve hayalleri olan bir şehir olduğunu belirten ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, “Bu hedefler ve hayaller doğrultusunda Valimizle, Belediye Başkanımızla, Kalkınma Ajansımızla, turizmcilerimizle ve tüm Amasya olarak gayretle çalışıyoruz” dedi.
Amasya’nın atılan her adımda Anadolu’da yaşamış tüm medeniyetlerin izlerinin görebileceğ, kültür turizminin ihtiyaç duyduğu tarih, doğa ve kültürel mirasa sahip nadir şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Murat Kırlangıç, “Amasya, ülkemizin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan sayılı açık hava müzelerinden birisidir. Gezerken sokaklarında yaşayan tarihi içinize çekebileceğiniz çok özel bir şehirdir. 8500 yıllık kültür mirasıyla ülkemizin ve dünyanın sayılı müze kentlerinden, açık hava müzelerinden birsidir. Dünyaya yön veren uygarlıkların bilim, kültür ve idari merkezidir”
Duran; Turizm Amasya’nın Altın Sektörü
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, Turizm Derneği olarak, turizmi, Amasya’nın altın sektörü olarak gördüklerinin altını çizdi.​ Amasya’nın dünya tarihinin en kadim şehirlerinden birisi olduğunu kaydeden Duran, Turizm sektörünün Türkiye için dünya çapında bir başarı öyküsü olduğunu belirterek, Türkiye’nin sadece deniz, güneş ve kumdan ibaret olmadığının altını çizdi. “Tarih ve kültür burada. İlk uygarlıkların pek çoğu bu topraklarda doğmuş” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle