logo

reklam

Türk Kadınları Amasya’da

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Amasya’da Kutlanıyor
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Amasya Türk Kadınlar Birliğ’nin ev sahipliğinde Türkiye ve Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden 500 civarında kadın Amasya’da bir araya gelecek.
Türk Kadınlar Birliği Amasya Şube Başkanı Hale Ertopçu, İnsan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi ile kadınlar, eğitimden bilime, sanattan siyasete hayatın her alanında başarı ile yerini aldığını belirterek, Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk Kadını, geçmişte olduğu gibi bugün de aziz milletimizin aydınlık yarınlara olan mukaddes yolculuğunda emin adımlarla ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaktır. İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. dedi.
“Kadınlar Amasya’ya Dokunuyor” teması kapsamında yapılacak ve 8 mart tarihine kadar gerçekleştirilecek etkinliklerde, Amaya’nın tarihi kültürel miras zenginliğini mahallinde yaşayacaklar.
Bugün, Türk Kadınlar Birliği Derneği İstanbul Pendik Şubesi tarafından Türk Kadınlar Birliği Derneği adına Akşemseddin Ana Okulu’nda iki sınıfın açılışı yapılacak. Bu akşam Türk Kadınlar Birliği organizesinde çiftçi kadınların rol aldığı “Seradan Sahneye” isimli tiyatro oyunu sahne alacak.
Türk Kadınlar Birliği Amasya Şubesi organizesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Saraydüzü Kışla Binası ve Milli Mücadele Müzesi önünden başlayacak Kortej Yürüyüşü sonrası Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Aynı gün Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Kongre Salonunda “Kadın” temalı panel gerçekleştirilecek olup Panel Konuşmacıları; Türk Kadınlar Birliği Derneği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman, Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Psikolog Azize Doyran katılacak. 8 Mart akşamı yapalacak olan Gala programı ile program sona erecek.
Türk Kadınlar Birliği Derneği Amasya Şubesi’nin organizasyonuna, Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve diğer kamu kurumlarının destekleri olduğu belirtildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle