logo

reklam

TUTUKLU SAYISI 4′ E YÜKSELDİ

4Amasya merkezli 5 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 22 şüphelilerden 11’i daha adliyeye çıkarıldı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince FETÖ/PDY’ye yönelik Amasya, Kayseri, Konya, Ankara ve Samsun’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan şüpheliler H.Z, M.E, B.A, F.Ö, E.T, A.S, D.Ç, A.B, S.K, A.Y. ve B.Ç, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edilen Ethem D. ve Durmuş Ç. tutuklandı. Ethem D. ve Durmuş Ç. Amasya E Tipi Kapalı cezaevine gönderilirken mahmkemeye çıkan H.Z, M.E, B.A, F.Ö, A.S, A.B, S.K, A.Ü. ve B.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Soruşturma kapsamında “terör örgütüne üye olmak” ve “örgüte finans sağlamak” suçlarıyla ilgili gözaltı kararı verilen 42 şüpheliden 22’si gözaltına alınmış, adreslerinde bulunamayan 10 şüphelinin ise yurt dışına çıkış yaptığı tespit edilmişti. 22 şüpheliden emniyetteki işlemleri tamamlanan 11 şüpheli geçtiğimiz gün adliyeye sevk edilmiş çıkarıldıkları mahkemede G.Y. ve E.D. tutuklanmışlardı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan Amasya merkezli 5 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) soruşturmasında dün mahkemeye sevk edilen 11 kişi yine 2 kişinin tutuklanması ile tutuklu sayısı 4’e çıktı.
Amasya merkezli 5 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda tutuklanalar ise Gültekin Y., Engin D., Ethem D. ve Durmuş Ç.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle