logo

reklam

ÜLKENİN GELECEĞİ OYLANACAK

chpCHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagö
Bu başkanlık sistemine hayır diyeceğiz. Bu bir vatan görevidir.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz ‘Hayır’ ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek, pakete ilişkin kaygılarını anlattı, ‘Hayır’ için destek istedi.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Başkanlık sistemiyle milli irade ve demokrasinin tehlike altında olduğunu söyledi.
Reşat Karagöz, Referandumda ülkemizin geleceği, demokrasisi ve cumhuriyetimize sahip çıkmak için hayır diyeceklerini belirterek, “Bunlara kendimizi ezdirmeyeceğiz. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh diyerek ülkemizi ve dünyayı seven insanlar olarak ülkemizin geleceği için hayır diyeceğiz. Cumhuriyetimize sahip çıkıp çocuklarımızın geleceği için hayır diyeceğiz.”
Karagöz, milli iradenin ve demokrasinin tehlike altında olduğunu belirterek, “Biz cumhuriyeti Amasya’dan kurtaracağız. Çünkü Amasya’nın entelektüel kültürü ve tarihi çok yüksektir. Hayır dediğimiz için bizleri iktidar terör örgütüyle bir göstererek bir aymazlık yaparak yalan söylüyor. Bu büyük bir yanlış ve iftiradır. Bu başkanlık sistemine hayır diyeceğiz. Bu bir vatan görevidir. Biz buraya milli iradeyle demokrasimiz tehlike altında olduğu için toplandık. Mustafa Kemal, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demiştir. Yasama, yürütme ve yargının tek adama bağlanacağı başkanlık sisteminin karşısındayız. Bunlar birbirleriyle ayrı olmakla birlikte bağımsız olmalıdır. İşte demokraside budur. Tabi ki basında Özgür olmalıdır. İktidar partisi devletin bütün kaynaklarını muhalefete karşı kullanamaz. Bu yasaktır. Sayın Cumhurbaşkanı siz bağımsız kalmak için yemin ettiniz. Bu yaptığınız yakışıyor mu size. İnsanların doğru bilgilendirilmesi ve bağımsız yargı var mı? Yoktur. İnsanları her türlü bölmeyin. Millet olmak kolay değildir. Getirdiler başkanlıkla ilgili anayasa değişikliğini önümüze koydular. Can veririz ama vatan vermeyiz. Onun içinde hayır diyeceğiz. Hangi partili olursak olalım. Hayır demeliyiz. Bunu bir vatan görevi olarak görmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle