logo

reklam

Ünek çok güçlü bir ’Evet’ çıkacak”

mehmet ünekAK Parti İl başkanı Mehmet Ünek
çok güçlü bir ’Evet’ çıkacak”
AMASYA AK Parti İl başkanı Mehmet Ünek, “Amasya’dan Türkiye ortalaması üzerinden bir evet çıkacağını ümit ediyoruz” dedi.
AK parti Amasya teşkilatı, 16 Nisan halk oylamasına sayılı günler kala tüm teşkilatıyla birlikte sahalarda çalışmalarını sürdürüyor.
“Güçlü Türkiye için yeni sistem”
Yaptığı ziyaretler sonrası açıklamada bulunan Başkan Mehmet Ünek, “Güçlü Türkiye için, yeni sistem oldukça önemli bir yere sahip. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizin ilk dönüm noktası 16 Nisan günü yapılacak olan halk oylamasıyla gerçekleşecektir. 1982’den bu yana darbe anayasası ile yönetilen Türkiye artık rahat bir nefes alacaktır. Türkiye geçtiğimiz 15 yıl içerisinde AK Parti hükümetiyle büyüyerek, güçlenerek hedeflerine koşmaya başladı. Türkiye’yi büyütürken ve güçlendirirken 1982 darbe anayasası ile yönettik. Bu durum büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin önündeki en büyük engellerden birisiydi. Vesayeti, çift başlılığı, Türkiye’nin önünü tıkayan koalisyonları ortadan kaldırmak adına yeni bir anayasa taslağı hazırlandı. Anayasanın 18 maddesinde yapılan değişiklikler TBMM’den geçti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Cumhurbaşkanımızın onayı sonrasında da Anayasada yapılacak değişiklikler millete sorulacak. 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak Anayasa halk oylaması, Türkiye’nin önünü açacak ve hedeflerimize daha emin adımlarla ilerlememize yardımcı olacak.” dedi.

“Avrupa “Evet’e karşı çıkıyorsa doğru yoldayız demektir”
“Hepinizin bildiği üzere Avrupa, 16 Nisan’daki halk oylamasına “Evet” oyu verilmesine karşı çıkıyor.” diyen Mehmet Ünek, “Başbakanımız Binali Yıldırım’ın dile getirdiği gibi Avrupa “Evet’e karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız. Büyük Türkiye yolundan artık dönüş yoktur. Eğer dünyada sözü geçen bir ülke olmak istiyorsak ilk şart siyasi istikrardır. Siyasi istikrar yakalandığında Türkiye’nin neler başarabileceğini son 15 yılda tüm dünya gördü. Bunu bundan sonrasına da taşımak için 16 Nisan’da tüm Türkiye’yi “Evet” çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin şahısların değil memleket meselesi olduğunu belirten Başkan Mehmet Ünek, yeni sistemde istikrar, güven, güçlü meclis ve güçlü bir yönetim olduğunu anlatarak, “16 Nisan’dan sonra daha fazla hizmet üreteceğiz. Güçlü yarınlar için, Türkiye yoluna daha emin adımlarla devam edecek.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle