logo

reklam

Vali Işık Defterdarlığı Ziyaret Etti

defterdarlikVali Işık Defterdarlığı Ziyaret Etti
Amasya Valisi Salih Işık
Yapılandırma kanunuyla; vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak
Amasya da 14 bin 357 kamu personeli ile birlikte 353 sözleşmeli personel çalışıyor.
Amasya valisi Salih Işık, Amasya defterdarı Kaya Kurşun’u ziyaret etti. Ziyarette Amasya Defterdarlığı çalışmaları hakkında bilgi alan vali Işık, 736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren borç yapıladırmalarını yerinde inceledi.
Vali Işık, Vatandaşlarımız, kamuya olan borçlarını Kanunun sunduğu imkânlardan yararlanmak suretiyle yapılandırabilecek ve ekonomik faaliyetlerini daha kolay yürütebilecek. dedi.
Vali Işık, “Yapılandırma kanunuyla; vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak, borçlar taksitler halinde ödenebilecek, vergi ihtilafları sonlandırılacak, devam eden vergi incelemeleri için kanundan yararlanılabilecek, geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak, daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek, işletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek ve yurt içi ve yurt dışındaki bazı varlıklar milli ekonomiye kazandırılacağını belirten Vali Salih Işık, Bizler de ilimizin idarecileri olarak halkımızdan toplanan vergileri, çeşitli alanlarda yatırıma ve hizmete dönüştürtmek için çalışmaktayız. Burada bizlerin yanı sıra değerli halkımıza da çeşitli görevler düşmektedir. Halkımız verginin ülkemiz için taşıdığı önemin farkında olmalı ve bu anlayışla hareket ederek vergisini zamanında ödemelidir. Bugün gelinen noktada bir çok hizmet alanında sağlanan olumlu gelişmeleri devam etmesi buna bağlıdır. Bizler de İl Defterdarlığımız ve personeli ile birlikte ilimiz genelinde denetim faaliyetlerine devam edeceğiz. Şunu unutmamalıyız ki evlatlarımıza bırakacağımız güzel ve gelişmiş bir ülke bizlerin zamanında ödeyeceği vergilerle mümkün olacaktır.” dedi.
Buarada Amasya Defterdarı Kuya Kurşun, İl genelinde maaş ödenen kamu personeli sayısı ise 14.357 memur, 353 sözleşmeli personel, 265 geçici personel ve 453 işçi olmak üzere toplam 15.328’dir. Milli Emlak Müdürlüğünce 6292 sayılı Kanun kapsamında 522 adet taşınmazın satışı yapılmak üzere işlemleri tamamlandığını bildirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle