logo

reklam

Vali Salih Işık Amasya’nın Envanterini Çıkaracağız

vali%cc%87-is%cc%a7ikVali Salih Işık
Amasya’nın Envanterini Çıkaracağız
Amasya valisi Salih Işık, Amasya’nın kalkınmasını hızlandırmak amacıyla ne tür projeler hazırlanabileceği konusunda çalışmaların başlatıldığını söyledi.
Vali Salih Işık, Amasya’da göreve başlayalı 5 ay oldu. Amasya’da merkez, ilçe ve köylerin sorunları, imkanları ve kapasiteleri hakkında incelemeler yaparak, çeşitli izlenimler edindiklerini belirterek, “Şu anda il genelinde bir çalışma başlattık. Bu çalışmayla Amasya’yı tarım, hayvancılık, turizm, ticaret, eğitim gibi sektörlere ayırdık. Bu çalışma sonucunda Amasya’nın bir anlamda envanterini ortaya çıkaracağız. Çalışmamız bittiğinde Amasya’nın gelişim planı da ortaya çıkmış olacak.” dedi.
Vali Işık, ilinin mevcut sosyo-ekonomik yapısının ülke genelindeki düzeyini yükseltmeye yönelik, milli ekonomiden hak ettiği payı almayı sağlayacak, daha gelişmiş bir il olabilmesi adına çalışmaların tamamlanması ile birlikte ilin sahip olduğu kurumsal kapasitenin verimliliğinin artırılması kaynak kullanımının daha etkin hale getirilmesi hedeflendiğini bildirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle