logo

reklam

Vali Varol; Dünya insanlarını Amasya’ya davet ediyoruz

Boraboy Gölü Rekreasyonel Gelişim Projesi Devam Ediyor
Vali Varol; Dünya insanlarını Amasya’ya davet ediyoruz
Amasya Taşova ilçesinde, sahip olduğu doğa manzarası ve güzelliği ile saklı cennet olarak tabir edilen Borabıy gölü’nin Amasya Turizmine kazandırılması adına, Oka destekli Boraboy Gölü Rekreasyonel Gelişim Projesinin tamamlanması için çalışmalar devam ediyor.
Amasya valisi Dr. Osman Varol, pazar günü Boraboy Gölü Rekreasyonel Gelişim Projesi çalışmasını yerinde inceledi. İlgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Borobay gölünün eşsiz güzelliğe sahip olduğunu dile getiren vali Dr. Osman Varol, Kamp, piknik ve kır evleriyle şehrin yoğun stresinden kurtulmak isteyenlerin uğrak mekanı olan Borabay Tabiat Parkı, fotoğraf tutkunlarını da ağırlıyor. Sosyal tesisleri ve piknik alanları bulunan, teknelerle gezi düzenlenen Borabay Tabiat Parkı, kültür turizmiyle bilinen Şehzadeler Şehri’nin doğa turizmiyle de ilgi görmesini sağlıyor. dedi.
Vali Varol, Valiliğimizin himayesinde Taşova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin yürüttüğü projenin tamamlanmasıyla doğal güzellikleriyle kamp, piknik ve kır evleriyle şehrin yoğun stresinden bir süreliğine uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri olan Boraboy Gölü Tabiat Parkı’na gelen konuklara daha iyi koşullarda imkan sunulacağını ifade etti.
Zümrüt yeşili ormanların kuşattığı gölün kışın da güzel görüntüler oluşturduğunu belirten Vali Varol, “Ülkemizin ve dünyanın her köşesinden ziyaretçilerimizi, bu eşsiz yerde çok güzel vakit geçirerek unutulmaz bir deneyim yaşaması için Amasya’ya davet ediyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle