logo

reklam

Vali Varol; Kurtuluşun Anahtarı Millete Güven

Vali Dr. Osman Varol 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivalinin başlayacak olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Oman Varol mesajında şunları kaydetti:
Saygıdeğer Amasyalılar
“Birinci Dünya Savaşı sonunda İtilaf Devletleri, yenik devletler safında yer alan Osmanlı Devleti üzerindeki emellerine ulaşabilmek için müsait bir ortam bulmuşlar ve bunu değerlendirmek için derhal harekete geçmişlerdir. Mağlubiyetin faturasını devletimize ve milletimize en ağır şekilde ödetmek isteyen galip devletler, dönemin hükümetine, milletimize yaşam hakkı tanımayan ve sözde barış antlaşması olan Sevr’i imzalatmayı bile başarmışlardır.
Vatanın bütünlüğünün ve milletin bağımsızlığının tehlikede olduğu bir dönemde tek kurtuluşun büyük Türk Milletine güvenmekte ve ona dayanmakta olduğunu bilen Mustafa Kemal Paşa, 12 Haziran 1919’da Amasya’ya teşrif etmiş ve kendisini karşılayan Amasyalıların “Paşam emrinizdeyiz” sözleri, Ulu Önder’in milletine güvenmekte ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Mustafa Kemal Paşa, bağımsızlığa giden yol haritasını ve kurtuluş reçetesini, 22 Haziran 1919’da ilimizden dünyaya ilan ettiği Amasya Tamiminde geçen “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” sözleriyle açıklamıştır. “Amasya Tamimi” bu yönüyle, Cumhuriyetimizin doğum belgesi niteliğini de taşımaktadır.
İşte 12 Haziran 1919’da Ulu Önder’i karşılayan Amasyalının 98 yıl önceki coşkusu, her yıl düzenli olarak kutladığımız “12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri” ile aynen devam etmektedir. Etkinliklerin, Amasya’ya ve Amasyalıya yakışır şekilde büyük bir coşku ve heyecanla kutlanabilmesi için bu yıl da çok çeşitli programlar hazırlanmıştır.
Saygıdeğer Amasyalılar
“12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri” süresince vatandaşlarımızın ev ve iş yerlerini, cadde ve sokakları bağımsızlığımızın sembolü olan Bayrağımızla donatmalarının anlamı, bu önemli günlerde çok daha büyük olacaktır.
Siz Saygıdeğer Amasyalıların haklı gurur kaynağı olan “12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinliklerine tüm halkımızın coşkuyla katılacağını biliyor, bu tarihi günün yıldönümünde ülkemizin kurtuluşu için mücadele etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla yâd ediyorum. Onların bizlere emanet ettiği ülkemizi dünya devletleri arasında hak ettiği noktaya ulaştırabilmek, onlara olan gönül borcumuzdur. Bu kapsamda bizlere ve gelecek nesillere düşen görev, geçmişimizden ve geleneklerimizden kopmadan, güçlü ve kararlı adımlarla bilimde, sanatta, edebiyatta, sporda ve her alanda azimle çalışmak ve ecdadımıza layık bireyler olduğumuzu ispatlamaktır. Bu vesileyle tüm Amasyalıların bu onur gününü kutluyor, esenlikler diliyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle