logo

reklam

Vali Varol’dan Esnaf Ziyareti

Vali Varol’dan Esnaf Ziyareti
Varol; Esnafımız alın terleri ve el emekleri ile insanımıza hizmet ediyor
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Tarihi dokusuyla Amsaya’nın güzide mekânlarından biri olan Koçacık Çarşısı ve mevkiinde giderek esnaf ziyaretinde bulundu.
Amasya Esnafını gezerek yaptıkları ticari faaliyetleri ve işleri hakkında bilgiler alan Vali Dr. Osman Varol, esnafın muhitlerinde karşılaştıkları sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini de dinledi.
Vali Varol’un esnaf ziyaretine İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Eken de katıldı.
bir çay ocağı önünde oturup hem çay içtiler hem de sohbet edip sorunlarını dinledi. Vatandaşların sorunları ile yakından ilgilenen Vali Dr. Osman Varol, Vatandaşlarla güncel konulara değinerek sohbet etti, “Cadde ve sokaklardaki tatlı yılbaşı telaşı ile alış veriş yoğunluğu yanında, sizlerin yüzünün gülmesi, kentin huzurlu olduğunun göstergesi ve bu bizi çok memnun ediyor” dedi.
Esnafın, topluma yaygın ve etkin bir şekilde hizmet eden meslek grupları olduğunu ve dolayısıyla toplumun nabzını tuttuğunu belirten Vali Varol, esnafımızın toplumuzun çok önemli bir kısmını oluşturduğunu, alın terleri ve el emekleri ile insanımıza hizmet ettiklerini vurgulayarak, esnafımızın bir sorunları veya talepleri olması halinde kapılarının her daim açık olduğunu ifade ederek bol ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu.
Vali Varol’u işyerlerinde görmekten mutlu olduklarını dile getiren Koçacık çarşısı esnafı, sıkıntılarını, şikâyetlerini, mağdur oldukları ya da memnun oldukları konuları ilin en yetkili mülki idare amirine ilk ağızdan iletebilmenin kendilerini de memnun ettiğini söylediler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.