logo

reklam
05 Ağustos 2019

Varol; Amesia markası önemli bir marka olacak

Amasya valisi Dr. Osman Varol, Amasya’da büyük ölçüde el sanatları üretiminin gerçekleştirildiğini belirterek, ürünleri pazarlayabilmenin yolunun markalaşmak ve ürün arz güvenliği olduğunu belirterek Amesia markasının ilimiz için önemli bir marka olduğunu belirtti.
Bir ilin gelişmesinde markalaşmanın, marka olmanın önemi çok büyük. Amasya’da memleketimize özgü ürünlerle markalaşma penceresini Vali Dr. Osman Varol açıyor.
Valilik tarafından Amasya’ya özgü, hayvansal, tarımsal, el sanatları, madenler ve gıda ürünlerinin sahiplenilmesi ve markalaştırılması için Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) İl Koordinatörü Erdin Güden, Amasya DSYB Başkanı Güner Arslan da katıldı.
Toplantıda, Halk Eğitim Merkezlerinde düzenlenen kurslarda üretilen yöresel el sanatları ürünlerin pazarlanmasında E-ticaret üzerinden satışının nasıl olacağı yine üretici kadınların kooperatifleşerek üretimlerinin kurumsallaşarak sürekliliğinin sağlanması ve aynı zamanda bölgenin turizm alt yapısına katkısı da ele alındı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle