logo

reklam

Yaşanabilir Temiz Çevre’yi Birlikte Yaşatacağız

Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, ““Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarını mümkün kılmak amacıyla çevreyi geliştirmek, korumak ve kirlenmesini önlemek herkesin görevidir.” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı “Temiz Çevrem” projesi kapsamında Amasya’da bir dizi etkinlikler gerçekleştirilecek.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 01-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Temiz Çevrem” kampanyası kapsamında ilimiz genelinde sokak, park, bahçe, ırmak boyları, dere kenarları gibi ortak kullanım alanlarında Belediyelerin ve İl Özel İdaresinin rutin faaliyetleri dışında halkın ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla bir temizlik seferberliği başlatılacak.
Bu kampanya kapsamında çevre bilincinin güçlendirilmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla herkesin, sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olması gerektiğini ifade eden vali Çomaktekin, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Amasya İl Özel İdaresine hibe edilen Çöp toplama araçlarının hizmete sunulması ve Yıldızköy, Gözlek, Ovasaray, Büyükkızılca, Aksalur, Karaköprü ve Dadı Köylerinde yapılacak çevre temizliği ile başlayacak kampanyanın, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce Toplum Yararına Çalışma Proje kapsamında, köylerimizde temizlik ile yol bakım hizmetleri için 300, camilerimizin temizliği ve bakımını yapmak üzere 130, tarihi ve kültürel mekanların temizlik ve bakımı için 20 ve Amasya Belediyesinde temizlik ve çevre bakımında çalışmak için 300 kişi olmak üzere, toplam 750 vatandaşımıza istihdam sağlanacaktır. Yapılacak tüm bu çalışmalar hem Amasya’nın istihdamı ile ekonomisine; hem de ilimizin daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye sahip olmasına olumlu katkılar sağlayacaktır. Aynı şekilde 1 – 7 Mayıs tarihleri arasında halkımızın katılımıyla ilçelerimizde de çevre temizliği çalışmaları yapılacaktır.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle