logo

reklam

YGS Bitti Sıra LYS’de

ösyyYGS Bitti Sıra LYS’de
Öğrenciler sınıfta, veliler bahçede ter döktü
ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ilk tur sınavı tamamlandı. Türkiye genelinde 2 milyon öğrencinin iyi bir üniversiteye girebilmek için girdiği sınavların ilki olan YGS sınavı dün yapıldı.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Sistemi’nin (ÖSYS) ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı ( YGS) dün saat 12.40’da tamamlandı.
Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerinden oluşan YGS dün saat 10.00’da başladı. 160 dakika verilen sınav tek oturumda tamamlandı.
Dün ülke genelinde oldugu gibi Amasya’da da saat 10.00’da başlayan YGS maratonu, 12.40’da sona erdi. Sınav sonrası öğrenciler birbirleriyle görüşüp, sınavlarının nasıl geçtiğini öğrenmek için sosyal medya gibi iletişim yöntemlerini kullanmaya başladı. Bazı adaylar sınavın kolay olduğunu söylerken bazılarıda zorlandıklarını dile getiriyor.
Amasya’daki okullarda bugün sabah saat 10.00’da başlayan YGS, 2 saat 40 dakika boyunca devam etti. İçerde öğrenciler sorular karışısında ter dökerken, dışarıda velileri çocuklarının sınavlardan iyi puan alıp istedikleri üniversiteye yerleşmesi için dua etti. Öğrenciler, YGS süresinin tamamlanmasıyla birer birer okuldan çıkmaya ve ailelerinin yanına gitmeye başladı. Öğrencileri iyi kötü geçirdikleri YGS’den sonra LYS bekliyor. Eğitimciler, öğrencilerin çok ara vermeden çalışmalarına sıkı bir şekilde devam etmelerini istedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle