logo

reklam

YGS için Valilik Tedbir Aldı

ygsValilik YGS Tedbiri Aldı
Nüfus Müdürlüğü Açık Tutulacak
AMASYA Valiliğince YGS’nin yapılacağı 12 Mart Pazar günü 07.00-09.45 saatleri arasında ilçe nüfus müdürlüklerinin hizmet vereceği bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamaya göre, YGS’ye katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartını kaybeden ya da yeniden çıkartmak isteyenlere kolaylık tanınacak.
Bu kapsamda, geçici kimlik belgelerinin düzenlenmesi için Amasya nüfus müdürlüğü, YGS’nin yapılacağı 12 Mart Pazar günü 07.00-09.45 saatleri arasında açık tutulacak.
Ayrıca 12 Mart Pazar günü yapılacak olan Üniversite YGS’ye girecek adayların imtehan salonlarına rahat ulaşımlarını sağlamak adına imtihanı öncesi Amasya da gerekli trafik tedbirleri alınacak ve imtehan saatinden önce ve imtihan biteli kadar imtehan salonları etrafında gürültü kirliliğine müsade edilmeyecek.

ÖSYM’den YGS sınavına girecek adaylara son uyarı!

Üniversiteye geçişte ilk aşama olan YGS sınavı için artık kısa bir süre kaldı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren YGS sınavına kısa bir süre kala ÖSYM sınav giriş yerlerini açıkladı. Bu sene bazı değişikler yapılan YGS sınavında adayların sınav salonlarına ÖSYM’nin belirttiği saatte gelmek hayati önem taşıyor. Keza sınava geç kalan adaylar belli bir saatin ardından salonlara alınmayacak. Öte yandan bu yıl başlatılan çipli kimlik uygulamasının ardından yeni başvuru yapıp kartını alamayan adayların geçiçi belge ile sınava girecekleri belirtildi. İşte ÖSYM tarafından belirlenen YGS’de dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar.
Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.
DİKKAT! Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle