logo

reklam

YILDIRIM; Söz milletindir, karar milletindir

binali yıldırım amasya'daCumhuriyeti milletle, milletin kararlılığıyla kurduk.
Söz milletindir, karar milletindir
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Bu anayasa değişikliğini Erdoğan için değil, her doğan için yaptıklarını belirterek, “Millet ne derse olu olur, gerisi teferruattır” dedi.
Yıldırım, Amasyalıları, ‘Sultan Beyazıt’ın, Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz Sultan Selim’in şehri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı, kahramanların, yiğitlerin şehri Amasya.” sözleriyle selamladı.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, referandum için Anadolu’daki ilk mitingini Amasya’da gerçekleştirdi. Yavuz Selim Meydanı’nı dolduran 10 binlere hitap eden Başbakan Binalı Yıldırım, referandum mitinglerinde Anadolu’daki ilk duraklarının Amasya olduğunu söyledi.
Yıldırım, “Anadolu’dayız. Anadolu’da ilk durağımız Amasya. Neden Amasya’da başlıyoruz. Elbette bunun bir manası var. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarken Amasya’ya geldi. Amasya’da İstiklal Mücadelesi’nin toplantısını yaptı. Amasya genelgesini buradan bütün dünyaya ilan etti. Amasya genelgesinde ne dedi Atatürk, ‘Milletin istiklalini yine milletin aziz kararlılığı kurtaracak.’ Milli Mücadele’nin, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kararının verildiği yerdeyiz. İlk adımı burada attık ve ilk vurguyu bağımsızlık yolunda Amasya’da yaptık. Milli irade ilk defa 1919’da Amasya’da ifade edildi. Atatürk ve arkadaşları milletin kararını her şeyin üstünde tuttular. Cumhuriyeti milletle, milletin kararlılığıyla kurduk. Cumhuriyetimizi milletin iradesiyle bugünlere getirdik. İlk mitingimizi de Amasya’dan başlatıyoruz. Milletin istikrarını yine milletin kararlılığı kurtaracaktır. Söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Millet neyi uygun görürse o olur. Gerisi teferruattır. Biz AK Parti’yi sizlerle kurduk, bu yola beraber çıktık. Demokrasiyi daha güçlendirmek, çocuklarımıza daha aydın gelecek, daha fazla güvenlik ve daha fazla refah için yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. 1919’da burada dediğiniz evetle birlikte Cumhuriyet kuruldu. İşte 16 Nisan’da yapılacak referandum un temelini de Amasya’da atıyoruz. Sizden bu şehre yakışır bir sonuç bekliyoruz” diye konuştu.
Başbakan Yıldırım, AK Parti’yi milletle birlikte kurduklarını, kutlu yolculuğa milletin önderliğinde çıktıklarını belirterek, “Amasya Türkiye’nin geleceğini aydınlatıyor”
Kuruldukları günden bu yana, millet ne dediyse onu yaptıklarını, “millet neden uzak dur dediyse ondan uzak durduklarını” vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
“Bugün de sizlerle beraberiz. On binler meydanı doldurdu. Türkiye’yi daha fazla büyütmek, demokrasimizi daha da güçlendirmek için, çocuklarımıza daha aydınlık bir gelecek, gençlerimize daha güzel bir Türkiye emanet etmek için, daha fazla güvenlik ve refah için yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Hazır mısınız? Amasya işi bitirmiş. Sağolun, var olun. Amasyalılar sizin 1919’da burada dediğiniz ‘evet’ ile cumhuriyet kuruldu. Bunu unutmayın. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı şehirdeyiz. Şimde işte 16 Nisan’da yapılacak referandum un temelini de Amasya’da atıyoruz. Sizden Amasya’ya yakışır bir sonuç bekliyoruz. 16 Nisan’da sandığa gidiyorsunuz ve ve ‘Kararımız evet’ diyorsunuz. Büyük Türkiye için, güçlü Türkiye için, yükseliş için kararımız, diriliş için kararımız ‘evet’. Amasya gümbür gümbür geliyor. Amasya bir kez daha göğsümüzü kabartıyor, Türkiye’nin geleceğini aydınlatıyor.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle