logo

reklam

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı
Türkiye genelinde şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araç için kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başladı.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, 1 Aralık Pazar günü ticari araçlarda kış lastiği denetimi yaptı. Trafik denetleme noktalarında yapılacak olan uygulamada kış lastiği bulundurmayan ticari araçlar sürücülerine 2918 Sayılı KTKnın 65/a Maddesi gereğince 625 lira para cezası uygulanacak. Kış lastiği taktırmadan ikinci seferde de uygulamaya takılan sürücünün aracı ise kanun gereğince trafikten men edilecek.
İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Trafik Şube Müdürü Ömer Kapsal, 1 Aralık 2019 tarihinde başlayacak olan ticari araçlarda kış lastiği uygulamasının 1 Nisan 2020 tarihinde sona ereceğini söyledi.
Kötü hava koşulları ve kışın gelmesiyle birlikte şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması da resmen başladı. Zorunluluğun başlamasıyla özellikle kar yağışının görüldüğü bölgelerde denetimler sıkı bir şekilde yapılıyor.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlara kış lastiği takılması, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu tutuluyor. Söz konusu yetki, Bakanlıkça valiliklere de devredilebiliyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle